strona domowa  
wykrywacze metalu ...::  hamulce elektryczne 

Przedstawiamy Państwu produkowane przez naszą firmę od ponad 10 lat hamulce elektryczne do obrabiarek do drewna. Ze względu na coraz wyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy, celowe jest stosowanie układów hamowania do większości obrabiarek.

Zalety hamulca: hamowanie prądem stałym, ochrona stycznika załączającego hamulec przed iskrzeniem i sklejaniem styków, płynna nastawa prądu i czasu hamowania, standardowo moc 10 kW, większe moce na zamówienie. Na zamówienie wykonujemy również kompletne skrzynki sterownicze zawierające hamulec oraz układ sterowania, jeśli jest niemożliwe zamontowanie hamulca w skrzyni sterującej maszyny. Urządzenie jest dostarczane z dokładną instrukcją sposobu montażu mechanicznego i elektrycznego oraz uruchamiania hamulca i doboru nastaw czasu i prądu hamowania. Nasze hamulce są niezawodne i skuteczne co potwierdzają  opinie naszych zadowolonych klientów.

Obecnie produkujemy dwie wersje hamulca:  TYP HPS-2 w osłonie plastikowej o IP00 oraz TYP HPS-2N w obudowie metalowej o IP20.

hamulec elektryczny typ HPS-2

         

hamulec elektryczny typ HPS-2N

         

hamulce elektryczne
kompensacja mocy biernej
urządzenia tyrystorowe
szafy sterownicze
przekaźniki czasowe
projektowanie
inne realizacje
kontakt

 designed by AKF Studio Poznań